MSJ 2011   MSJ 2012   MSJ 2013   MSJ 2014   MSJ 2015  MSJ 2016   MSJ 2017   MSJ 2018   MSJ 2019   MSJ 2020   NHL   KHL

Rusi nestrelili ani gól, finále bude severoamerické

Utorok, 05.01.2021 / Autor: Jozef Struhár
V noci z pondelka na utorok sa na juniorských majstrovstvách sveta odohrali semifinálové zápasy. Edmontonský turnaj napokon vyvrcholí o deň neskôr súbojom severoamerických rivalov.

Ako prvá si postup do boja o zlato zaistila domáca reprezentácia, ktorá si poradila s Ruskom hladko 5:0. Základy víťazstva boli položenú už v prvej tretine, ktorú po góloch Newhooka, McMichaela a Perfettiho vyhrala 3:0. V druhej tretine vedenie zveľadil Schneider a v 59. minúte uzavrel skóre strelou do prázdnej brány Cozens. Čisté konto vychytal Levi, ktorý kryl všetkých 28 striel. Jeho spoluhráči vyslali na bránu o sedem striel viac.

Zaujímavejší duel to bol medzi Spojenými štátmi americkými a Fínskom, ktorý skončil tesne 4:3. Po nerozhodnej prvej tretine prišla druhá, v ktorej Farinacci a Boldy skórovali v rozmedzí minúty a ôsmich sekúnd. Dvojgólové vedenie Američania držali veľmi dlho, ale Fínom sa duel podarilo zdramatizovať, keď Simontaival strelil v 52. minúte kontaktný gól a v 57. minúte vyrovnal stav Hirvonen. Osudná bola 59. minúta, v ktorej o triumfe Spojených štátov rozhodol Kaliyev. Fíni prestrieľali svojho súpera 36:26.

Kanada - Rusko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 2. Newhook (Schneider, Quinn), 11. McMichael (Pelletier, Cozens), 16. Perfetti (Byram, Cozens), 25. Schneider (Suzuki, Mercer), 59. Cozens (Pelletier)

USA - Fínsko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Góly: 13. Turcotte (Kaliyev, Faber), 36. Farinacci (LaCombe), 37. Boldy (Zegras, Caufield), 59. Kaliyev (Turcotte, Sanderson) – 15. Simontaival (Puutio, Heinola), 52. Simontaival (Puutio, Helenius), 57. Hirvonen (Lundell, Heinola)

Boj o tretie miesto sa odohrá dnes o 23:30 nášho času, finále je na programe zajtra o 3:30 nášho času.